Wywiad z Agatą

Agata Komorek, tegoroczna maturzystka, czuła przede wszystkim w naszej szkole prawdziwie rodzinną atmosferę, która sprzyjała dobrej nauce. Jeśli się doda do tego wysoki poziom kształcenia i przyjazną kadrę nauczycielską, to wychodzi szkoła idealna!

Dlaczego wybrałaś Katolik? Co Cię skłoniło do tego, by wybrać naszą szkołę?

Do Katolika chodziłam przez 12 lat, od pierwszej klasy podstawówki, aż do trzeciej liceum. Zatem pierwszy wybór szkoły był decyzją moich rodziców, natomiast wybór gimnazjum i liceum to były już w pełni moje decyzje, których nie żałuję. Gimnazjum pozwoliło mi rozwinąć skrzydła, a po liceum spokojnie mogłam napisać maturę. Klimat w naszej szkole jest bardzo rodzinny, a nauczyciele są chętni do pomocy. Chociażby w organizowaniu nadprogramowych zajęć przed maturą. Nauczyciele i pracownicy szkoły są niezwykle serdeczni i nie ma najmniejszego problemu, by zwrócić się o pomoc. Oczywiście również poziom nauczania w Katoliku jest bardzo wysoki, konkretny, prowadzący prosto do sukcesu.

Wspomniałaś, że jesteś już po maturze. Czy nasza szkoła ułatwiła przygotowanie do matury i rekrutację na wymarzone studia?

Naturalnie, bez pomocy nauczycieli z Katolika, którzy dokładali wszelkich starań, żebyśmy napisali egzamin dojrzałości jak najlepiej, nie byłabym w stanie osiągnąć takich dobrych wyników matury. Nauczyciele nie zostawili nas samych sobie. Do końca starali się razem z nami, by spokojnie i z jak najlepszym przygotowaniem podejść do egzaminów. Czułam od wszystkich wsparcie i pomoc na jak najwyższym poziomie. Indywidualne podejście do ucznia, bezwarunkowa pomoc i chęć do współpracy były odczuwane przez cały czas.

Czy wtedy, gdy uczyłaś sięw szkole były organizowane wymiany międzynarodowe?

Niestety, nie udało mi się uczestniczyć w żadnej wymianie, natomiast wiem, że takie miały miejsce i wszyscy byli z nich bardzo zadowoleni.

W naszej szkole organizowane zbiórki Caritasu.Brałaś w nich udział?

Nie miałam okazji brać udziału w akcjach Caritasu w naszej szkole. Pomagałam jednak w organizacji akcji „Szlachetna Paczka”, którą bardzo miło wspominam. Uważam, że angażowanie uczniów w takie akcje jest bardzo ważne. Uczy wrażliwości, pokory, poświęcenia, kształtuje charakter.

Czym Twoim zdaniem różni się szkoła katolicka od zwykłej?

Często miałam takie sytuacje, kiedy zamiast „dzień dobry”, chciałam powiedzieć „szczęść Boże”. Zdarza mi się to nawet po ukończeniu tej szkoły. A tą najbardziej wyraźną różnicą między Katolikiem, a szkołą publiczną, oprócz katolickiego charakteru, jest moim zdaniem piękna, rodzinna atmosfera. Uczniowie są w wieku od 6 do 19 lat, zatem czasem chodzą tutaj całe rodzeństwa. Wszyscy są otwarci na drugiego człowieka. Nie ma obawy przed zwróceniem się do nauczycieli, dyrekcji, czy pracowników szkoły. Pomoc uzyska się zawsze na najwyższym poziomie.

Rekrutacja – Liceum

Czy poleciłabyś innym naszą szkołę

Jako tegoroczna absolwentka, a także była zastępczyni przewodniczącego samorządu szkolnego, mogę szczerze polecić Katolika każdemu, kto szuka szkoły z solidnymi podstawami, z tradycją. Szkoły, która przede wszystkim oferuje wysoki poziom nauczania i podejścia do uczniów. A to wszystko w duchu katolickim. Na prawdę warto : )

cofnij
przewiń do góry

Ułatwienia dostępu