Wielkanocne życzenia ks. dyrektora

Przed nami święta paschalne, dzięki którym na nowo możemy przeżyć te największe misteria naszej wiary. Wraz z apostołami możemy być uczestnikami Ostatniej Wieczerzy, adorować Chrystusa modlącego się w Ogrójcu, z bólem serca wchodzić za naszym Panem na Golgotę, by z wdzięcznością spoglądać na Zbawiciela, który oddaje życie, by wyzwolić nas od śmierci. I wreszcie w wielkanocny poranek w mocy Ducha Świętego radosne Alleluja wnika w głębię naszego serca, by nas wyzwolić od grzechu i lęku śmierci do świętości dziecka Bożego, odkupionego najdroższą Krwią Zbawiciela, którego posłał dla nas Miłosierny Ojciec. 

https://youtu.be/RDvz9J_ZRLY

Święty Jan Paweł II, o świętach Paschalnych poucza nas tymi słowami:
„O wzniosła tajemnico tej Świętej Nocy! Nocy, w której przeżywamy na nowo to przedziwne wydarzenie zmartwychwstania! Gdyby Chrystus pozostał więźniem grobu, istnienie ludzkości i całego stworzenia niejako straciłoby swój sens. Lecz Ty, Chryste, naprawdę zmartwychwstałeś!”
W swoich życzeniach nie chcę teraz mówić o tej smutnej pandemicznej rzeczywistości, która tak brutalnie wkracza w nasze życie, nie chcę teraz skupiać naszej uwagi na złu. Raczej spójrzmy na Chrystusa umęczonego i zmartwychwstałego: Zwycięzcę śmierci, piekła i szatana. Niech wlewa w nasze serca nadzieję, że z Nim pokonamy wszelkie trudności, niech obdarza nas radością, bo nie jesteśmy sami, On jest z nami, On, który dźwiga krzyż i który wie, jak wielki jest jego ciężar, a jednocześnie przez krzyż udziela swej łaski, błogosławiąc naszemu doczesnemu zmaganiu się ze złem i grzechem, prowadzi ku niebu, ku dobremu Ojcu. 
Życzę zatem w imieniu wspólnoty Szkoły Pomnika Jana Pawła II z okazji Świąt Paschalnych mocnego doświadczenia Zwycięskiego Chrystusa! 
Niech Zmartwychwstały odbierze od nas lęk, a nada sens naszemu życiu, miłości, poświęceniu i cierpieniu. Niech obdarzy nas nadzieją i pokojem! 
Chrystus zmartwychwstał! Naprawdę zmartwychwstał! 

ks. Waldemar Różycki

cofnij
przewiń do góry

Ułatwienia dostępu