Uczeń naszego liceum finalistą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

    Z przyjemnością pragniemy poinformować, że uczeń klasy drugiej naszego liceum Gilbert Rudnicki uzyskał tytuł finalisty L edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W tym wyjątkowym z powodu pandemii roku szkolnym nie odbyły się zawody centralne Olimpiady – Gilbert jako reprezentant okręgu otrzymał najwyższą punktację na danym etapie olimpiady i zajmując pierwsze miejsce, został wytypowany przez Komisję pod przewodnictwem Pana Prof. dr. hab. Wojciecha Tomasika do udziału w etapie centralnym w Warszawie. Dodajmy – z wielką szansą na uzyskanie tytułu laureata. I wówczas właśnie okazało się, że w tym roku zawody centralne, których datę wyznaczono na kwiecień 2020, jednak nie odbędą się…
    Wielka szkoda, ponieważ wybitna erudycja Gilberta Rudnickiego oraz jego nietuzinkowe zainteresowanie polską literaturą współczesną predestynowały go do ogólnopolskiego sukcesu… Uzyskany przez ucznia tytuł finalisty także jest wielkim osiągnięciem – zarówno w wymiarze osobistym, jak i efektem indywidualnej pracy nauczyciela, Pana dr. Piotra Rambowicza,  z uczniem zdolnym
    Informację o sukcesie naszego ucznia publikujemy z „koronawirusowym” opóźnieniem; pewną też przesłanką do zamieszczenia tej informacji właśnie teraz jest list gratulacyjny, który właśnie w tych dniach dotarł do szkoły.
    Gratulujemy Gilbertowi tytułu finalisty, a innych uczniów naszego liceum zachęcamy do brania działu w konkursach i olimpiadach.

cofnij
przewiń do góry

Ułatwienia dostępu