Katolik dla św. Jana Pawła II

Patronem Zespołu Szkół Katolickich jest św. Jan Paweł II. To zobowiązuje! Papież nie bał się wyzwań, więc i my się ich nie boimy. Przygotowujemy dla niego uroczystość w wersji on-line!

https://youtu.be/B2yIm4Jqd18

ŚWIĘTUJEMY SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II Papież kochał dzieci i młodzież. A że wszyscy w Katoliku są młodzi duchem, to i wszyscy się zaangażowali w przygotowanie tej uroczystości – dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Nikt nie odmówił! Chociaż trema gdzieś się kryła. Kto nie ma obaw przed publicznym wystąpieniem? 
Dziecięcy wdzięk, talent młodzieży i młody duch dorosłych to nasz pomysł na świętowanie setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. 

https://youtu.be/rZMGM843g9o

ZAUFAJ PANU Św. Jan Paweł II ufał Bogu. I my powierzamy Chrystusowi swoje sprawy – stąd utwór Magdy Anioł „Zaufaj Panu”.
Piosenkę wykonują przedstawiciele chóru klas IV-VIII. Solistami są Julia Marmurowicz (8a), Julia Szajda (7a) i pan Jakub Stelter (nauczyciel języka angielskiego i tata chórzysty). 
Dzieci nagrywały piosenkę w domach i na dworze – bardzo dobrze się przy tym bawiąc, co widać na teledysku.
Opracowaniem audiowizualnym zajął się pan Robert Robaszkiewicz, z którym nagrywaliśmy nasze płyty. Wszak Katolik i muzyką stoi! 

https://youtu.be/AId9oCwUXcc

PRZEMÓWIENIE KS. DYREKTORA 
Szkoła musi przede wszystkim kształtować i wychowywać, czyli kochać i wymagać. 
Nasz patron dawał świadectwo miłości do Boga i człowieka, a to zapalało i zapala ogień wiary w sercach młodych ludzi. Papież pokładał nadzieję w młodzieży, kochał ją, a ona mu ufała. Dla młodych ludzi Jan Paweł II był i jest wzorem tego, jak dawać świadectwo wierności Chrystusowi. 
Podążajmy za jego przykładem drogą świętości. 
Bądźmy więc szkołą świętych! 

https://youtu.be/FD3k78Vi2Tg

KAZANIE KSIĘDZA PREFEKTA 
Św. Jan Paweł II jest naszym orędownikiem i opiekunem. 
Pamiętamy go głównie jako papieża, a przecież Karol Wojtyła też kiedyś chodził do szkoły, rozwijał swe pasje.
Jan Paweł II wiedział, jak ważne jest wykształcenie. To w dzieciach i w młodzieży dostrzegał przyszłość Kościoła i narodu. 
Nasza szkoła to żywy pomnik. Stanowimy świadectwo nauki Jana Pawła II. 
To honor i zobowiązanie! Tu przygotowujemy się do zadań, które postawi przed nami życie. Rozwijamy się intelektualnie i duchowo.

https://youtu.be/MrxpNF55YD0

MSZA ŚW. W INTENCJI WSPÓLNOTY CCB 
Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II była Msza św. sprawowana w intencji naszej wspólnoty, a także w intencji zmarłego przed rokiem ucznia – śp. Piotra Rogozińskiego. 
Przeżywanie razem smutków i radości cementuje relacje. A każda Msza św. umacnia więź z Bogiem. 
A ta Msza św. była wyjątkowa. Zazwyczaj w kaplicy wszystkie miejsca są zajęte. Tym razem (ze względu na pandemię) w Eucharystii uczestniczyło kilkanaście osób. Byli to przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli. 
Cała wspólnota CCB mogła się jednak połączyć on-line i duchowo uczestniczyć we Mszy św. 
Takie doświadczenie umacnia i wiarę, i relacje z ludźmi. Budzi też tęsknotę za koleżankami i kolegami – za kimś, kto zawsze stał obok. I znowu stanie!

https://youtu.be/NzCqA9DQ95Y

cofnij
przewiń do góry

Ułatwienia dostępu