Katecheza ks. prefekta dla uczniów klas 3 KSP

Katecheza ks. prefekta dla uczniów klas 3 KSP (link)

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 


Kochani uczniowie klas trzecich, zwracam się do Was za pośrednictwem szkolnego facebooka. Zależy mi, abyście we właściwy sposób przygotowali się do I komunii świętej. Zapewne większość uczniów korzystając z dyspensy – czyli specjalnego pozwolenia księdza biskupa – opuściła niedzielną mszę św., nie popełniając tym samym grzechu ciężkiego. Z wielu kościołów za pośrednictwem radia, telewizji, internetu była i będzie bezpośrednio transmitowana msza święta oraz droga krzyżowa. Mam nadzieję, że w swoich mieszkaniach zebraliście się całą rodziną w miejscu modlitwy i w należytym skupieniu uczestniczyliście w niej zachowując odpowiednie postawy, wykonując prawidłowo gesty, wreszcie głośno razem odmawialiście wspólne modlitwy. 
Eucharystia przeżywana w czasie rzeczywistym pozwala nam stworzyć wspólnotę Kościoła i przyjąć te łaski, które przygotował specjalnie dla Was Pan Jezu. Po zakończonej mszy św. proszę; pozostańcie na chwilę razem i porozmawiajcie o przesłaniu płynącym z niedzielnych czytań. Jestem przekonany, że ten czas przyniesie wiele dobra jakim będzie ożywienie liturgii domowej. Przypominam o codziennym porannym i wieczornym pacierzu. Biskup Bydgoski zachęca aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Pomyślmy w jaki sposób możemy odpowiedzieć na ten apel. 
Kochani Rodzice zwracam się do Was: 
Łaska sakramentów chrztu, bierzmowania i małżeństwa uzdolniła was do przekazywania wiary swoim dzieciom, dlatego proponuję, abyście w najbliższych dniach sięgnęli do książeczek pierwszokomunijnych. W spisie treści odnajdziecie rozdział msza św. i stopniowo zacznijcie zaznajamiać z poszczególnymi częściami mszy św. Odezwę się wkrótce i zacznę wyjaśniać poszczególne jej elementy. 
Kochani Uczniowie 
Wiem że w czasie ostatnich rekolekcji szkolnych ks. Dyrektor pokazał wam wszystkie przedmioty potrzebne do mszy św. Jako utrwalenie wiadomości narysujcie cztery ornaty i pokolorujcie je we właściwe kolory i fotografię rysunku prześlijcie na adres:

[email protected] 


Zostańcie z Bogiem  Ks. Prefekt

cofnij
przewiń do góry

Ułatwienia dostępu