Fantastyczne wyniki – „Katolik” w krajowej czołówce

Uczniowie bydgoskiego „Katolika” mimo nauki zdalnej osiągnęli wyśmienite wyniki – dotyczy to zarówno szkoły podstawowej, jak i liceum. Podstawówka plasuje się wśród 2% szkół z najwyższymi wynikami w Polsce, dodatkowo może pochwalić się również licznym gronem finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych. Maturę zdało 100% uczniów.

Tegoroczne egzaminy ósmoklasistów oraz matura, ze względu na naukę zdalną, były wielką niewiadomą i, jak się później okazało, były trudniejsze niż można było się spodziewać. Jednak uczniowie Zespół Szkół Katolickich w Bydgoszczy zdali ten egzamin na piątkę!

Wyniki egzaminu ósmoklasistów „Katolika” zdecydowanie przewyższają średnią krajową. Najlepiej uczniowie poradzili sobie z językiem angielskim – średnia  wyniosła 95% przy 54% średniej krajowej. Matematykę w „Katoliku” zdano na 83%, a język polski na 77%. Wyniki krajowe to odpowiednio 46 i 59%. Uzyskane wyniki plasują „Katolika” wśród 2% szkół podstawowych z najwyższymi wynikami w Polsce.

Katolicka Szkoła Podstawowa może dodatkowo pochwalić się fantastycznymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych z chemii, fizyki, j.francuskiego, j.niemieckiego, j.polskiego, matematyki, historii, j.angielskiego. W roku szkolnym 2020/2021 mamy 10 laureatów i 18 finalistów.

„Katolik” również językami stoi – ponad 20 uczniów uzyskało prestiżowe certyfikaty międzynarodowe Cambridge KET i PET z j.angielskiego – 13 z nich na poziomie B1 i 9 na poziomie B2.

Wyniki egzaminu maturalnego w „Katoliku” znacznie przewyższają średnią krajową. Maturę zdali wszyscy uczniowie. Licealiści mogą pochwalić się świetną znajomością języka angielskiego – średnia matury na poziomie podstawowym z tego przedmiotu to aż 97% (średnią krajową przebiliśmy o ponad 20 pkt. procentowych!). Wyniki egzaminów dojrzałości na poziomie podstawowym z matematyki i polskiego to odpowiednio 71% i 59% wobec 56 i 55% średniej krajowej. Rekrutacja zarówno do szkoły podstawowej i liceum trwa do końca sierpnia.

Rekrutacja – Szkoła podstawowa

Rekrutacja – Liceum

cofnij
przewiń do góry

Ułatwienia dostępu