Kolorowy tydzień w KSP

Kolorowy tydzień w Katoliku rozpoczęliśmy w ubiorach dresowych. We wtorek, 2 kwietnia, nasi uczniowie przybrali w większości barwy niebieskie, włączając się w ten sposób w coroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W środę na szkolnych korytarzach zrobiło się „cieplej” a to za sprawą czerwieni, pomarańczu i bordo. Czwartek nawet chłopców zachęcił do ubrania rzeczy różowo-fioletowych. W piątek w naszej szkole było biało-szaro. Serdecznie dziękujemy klasom młodszym oraz zerówkom za włączenie się w akcję. Na Was zawsze można liczyć!


Baśnie i wiersze na scenie

Młodzi aktorzy przygotowali dla swoich kolegów z klas O-III i IV-VI przedstawienia z okazji... No właśnie... Z sympatii do nich.
Maluchy mogły bawić się z Brzechwą. Samochwała (jak zwykle) się przechwalała, Leń siedział na tapczanie i narzekał, Żaba się leczyła, ale nieskutecznie, Żuraw szukał żony...
To tylko kilka zabawnych sytuacji. 
Czwarte, piąte i szóste klasy oglądały młodych aktorów, którzy na scenie wcielali się w baśniowych bohaterów.
„Czerwony Kapturek", ...


Świetlik 2019

W dniu 12.03.2019r. odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, którego patronem honorowym jest Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W naszej szkole udział w konkursie wzięło 183 uczniów z klas I-VIII. Cieszy, że tak wielu młodych ludzi interesuje się szeroko rozumianą przyrodą. Czekamy na wyniki do 15 maja 2019 r.


Niecodzienni goście w 0a

1 marca 2019 roku klasa 0a gościła panią Katarzynę (terapeutkę) wraz z Jej podopiecznymi: alpaką i skunksem. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek o tych zwierzętach. Najwięcej radości sprawiło głaskanie zwierząt i wspólne fotografie.


Konkurs "Zimowa piosenka"

W środę, 27 lutego, obył się w auli konkurs wokalny dla uczniów z klas pierwszych „Zimowa piosenka”. Pomimo prawie przedwiosennej aury w sercach artystów z pierwszych klas i wspaniałej widowni znów zagościła mroźna i śnieżna atmosfera. Nasi uczestnicy bardzo ładnie i efektownie zaprezentowali utwory związane z zimą, takie jak „Tupu tup po śniegu”, „Bałwan”, „Hu hu ha, nasza zima zła”, „Zielony gość”, czy też „Zimo, zimo”.

Wszyscy nasi mali wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.


Medaliści Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy

Najmłodsi piłkarze naszej szkoły, biorący udział w rozgrywkach piłkarskich Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy, wywalczyli medale oraz puchary. Statuetkami uhonorowani zostali także najlepsi zawodnicy, strzelcy oraz bramkarze. Drużyny Katolika dzielnie walczyły, pokonując kolejnych rywali. Panu Piotrowi Olszewskiemu – trenerowi – i piłkarzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Rocznik 2008  (I miejsce)  - Najlepszym zawodnikiem oraz strzelcem tych rozgrywek został Jakub Prywiński  ...


Biały Miś 2019

18 lutego 2019 r. był dla klas 1 - 5 Katolickiej Szkoły Podstawowej pierwszym dniem sportowego turnieju Białego Misia. Walka była zacięta między KSP, SP 18 i SP 48. Losy konkurencji rozstrzygnęły się na ostatnich metrach startów uczniów klas 4 i 5. Nasi sportowcy dzielnie obronili drugie miejsce uzyskując 60 punktów.

22 lutego 2019 r. byliśmy gospodarzami drugiej rundy eliminacyjnej. Mali sportowcy z KSP wykonali plan maksymalnie. Wygrali wszystkie z 15 konkurencji i zdobyli 90 punktów. A walczyć było o co. Wcią ...


Refleksja nad zjawiskiem sieci

W tym tygodniu w naszej szkole, w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, powstała wyjątkowa budowla. Uczniowie klas 0-6 wspólnie zbudowali sieć Internetową którą mogliśmy zobaczyć i dotknąć. W tym celu użyto różnych elementów, z których powstała jedna połączona całość. Do tego projektu uczniowie użyli różnego rodzaju materiałów. Dzięki temu dzieci i dorośli, uświadomili sobie, że w Internecie, którego codziennie używamy jest wiele niebezpieczeństw, takich jak kontakty z nieodpowiednimi osobami i treściami, kłamstwo możliwość utraty ...


Dzień Edukacji Narodowej 0-3 KSP

W dniu 12.10.2018 r. dzieci z klasy 2b prowadziły Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości brały udział dyrekcja szkoły, pracownicy szkoły i nauczyciele z dziećmi klas 0 - III


Przedstawienie Żółta Ciżemka

11 października uczniowie klas 1-3 KSP oglądali ,,Żółtą ciżemkę". Ten historyczny spektakl przeniósł ich do XV wieku, w czasy panowania króla Kazimierza Jagiellończyka.

 Uczniowie śledzili losy Wawrzusia, który pewnego dnia opuścił dom i wyruszył w świat. Podczas podróży chłopiec był świadkiem kradzieży, trafił do cyrku, aż wreszcie dotarł do Krakowa, gdzie poznał kronikarza Jana Długosza. To on odkrył rzeźbiarski talent Wawrzusia.


Obywatele już wybrali

W piątkowych wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Katolickiej Szkoły Podstawowej postawiono po raz drugi na przedstawiciela klasy 8a. Z plakatu wyborczego Antka dowiedzieliśmy się, że ‘nie odda funkcji bez walki’, tym samym wskazując na konkrety, których należy się po nim spodziewać. Akcje charytatywne, konkursy talentów, dyskoteki czy dni sportu to tylko kilka propozycji z listy Antoniego. Drugie miejsce, po bardzo wyrównanej walce, zajęła Amelia Rudnicka z kl. 8c, która z plakatu zapewniała: ‘Głosuj na Amelię - Koleżanko, Kolego, a spotka Cię w szkole coś przyjemnego!’ Wiktor Gmys z klasy 8b pytając, zachęc ...


W starej szkole młody duch

Niestandardowa część trzynastego września dla klasy 8a zaczęła się tuż po godzinie osiemnastej. Dwadzieścia dwoje uczniów zasiadło wokół ogniska w Trzebcinach, by rozkoszować się zapachem pieczonych kiełbasek i cudownie rozpływających się w ustach, podgrzanych oscypków. Dla większości uczestników była to kulinarna nowość, za którą oddaliby nie jedną chrupiącą bułeczkę…

Poranne świeże powietrze znacznie zaostrzyło nasze apetyty podczas piątkowego śniadania przy pierwszych ciepłych promieniach słońca.  Wspólne malowanie ‘klasowych inicjałów’ ...


Piast Kołodziej na scenie

Uczniowie klas IV realizowali w tym roku projekt W świecie baśni i legend. Dzieci nagrały kilka filmów inspirowanych baśniami i legendami. Jedna grupa wybrała przedstawienie i właśnie ono zwieńczyło projekt.


Wielki Finał - Czaru 2 kółek

30 maja 2018 na stadionie Zawiszy w Fordonie odbył się Wielki Finał Zawodów Rowerowych Czar2kółek. Do wyścigów stanęło 144 zwycięzców z 4 eliminacji strefowych.

Najszybsze dzieci z całej Bydgoszczy rywalizowały w 6 kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Medaliści „Wielkiego Finału Czaru 2 kółek 2018” z Katolickiej Szkoły Podstawowej to:

3m - Dominika Kopczyńska (klasa 1C)

3m - Paweł Ratajczak (klasa ...


Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego - DOBRO W OCZACH DZIECKA

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Dobro w oczach dziecka" zorganizowała Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w Bydgoszcz. Nadesłano na konkurs 75 prac z 12 placówek. Zostały one ocenione pod względem samodzielności wykonania, pomyslowości w interpretacji tematu i estetyki.

 

Gratulujemy laureatom:


KLASA I

  • 1 MIEJSCE - Oliwia Kotecka
  • 2 MIEJSCE - Jagoda Tyburek
  • 3 MIEJSCE - Maciej Binder
  • WYRÓŻNIENIE - Maria Częstochowska

KLASA II< ...


Eliminacje - Czar 2 kółek

W czwartek 17 maja 2018 na stadionie Gwiazdy odbyły się eliminacje zawodów rowerowych Czar2kółek.  

System eliminacji do finału został utworzony na podstawie 4 stref w zależności od osiedla na jakim znajduje się dana szkoła. 17 maja na stadionie „Gwiazda” do rywalizacji w eliminacjach razem z naszą szkołą stanęło ponad 200 uczestników z 16 szkół podstawowych Miasta Bydgoszczy, z rejonu osiedli Wyżyny, Wzgórza Wolności i Szwederowa. Dzieci rywalizowały w 6 grupa ...Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

8 lutego 2018 roku ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego z Torunia uczyli dzieci z zerówek:

  • bandażowania ran; 
  • wzywania pomocy;
  • oceniania stanu poszkodowanego na fantomie: sprawdzania oddechu i przytomności;
  • postępowania w zakrztuszeniu.
Była możliwość zobaczenia sprzętu ratowniczego, zrobienia sobie zdjęcia w ubraniu ochronnym i hełmie. Spotkanie było niezwykle przydatne i interesujące.