Zespół Szkół Katolickich - Bydgoszcz 


Mistrzostwa Bydgoszczy Piłki Nożnej Halowej 2018

Zakończyliśmy rozgrywki o Mistrzostwo Bydgoszczy w piłce nożnej halowej szkół gimnazjalnych i siódmych szkoły podstawowej. Nasi chłopacy spisali się naprawdę rewelacyjnie, awansując do finałów tych rozgrywek.

 

 

 Jednak od początku. Rozgrywki rozpoczęliśmy od rywalizacji w grupie na Osowej Górze. Tam między innymi pokonaliśmy zespół Gwiazdy, 4:2 i wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca. Następnie w ćwierćfinale pokonaliśmy zespół MUKS z Fordonu 4:1, a w ...


Mistrzostwa Bydgoszczy w unihokeju 2017

Wielkim sukcesem zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Bydgoszczy w unihokeju. Chłopacy na początku bez problemów wyszli z grupy wygrywając wszystkie mecze. W grupie finałowej przegrali minimalnie 2:1 z późniejszym mistrzem, szkołą specjalizującą się w tej dyscyplinie(gimnazjum nr. 36). W meczu o drugie miejsce, ze szkoła też trenującą(gimnazjum nr 25) po bardzo dobrym meczu wygrywamy 2:0 i zostajemy Wicemistrzami Bydgoszczy !!!

Wielkie Brawa Chłopacy !!!

Graliśmy w składzie: Kamil Dobek, Adam Rolbiecki, Eryk Urbanowicz, Tymon C ...


Mistrzostwo Bydgoszczy w piłce nożnej 2017

Z końcem października zakończyliśmy rozgrywki o Mistrzostwo Bydgoszczy w piłce nożnej szkół gimnazjalnych.

Nasi chłopacy spisali się naprawdę dobrze, awansując z grupy z drugiego miejsca.

Niestety w ćwierćfinale okazaliśmy się gorsi od chłopaków z BKS-u Bydgoszcz (Gim nr.2) 
Brawo Chłopacy !!!

Graliśmy w składzie: Kamil Dobek, Karol Burczyk, Eryk Urbanowicz, Piotr Migdalski, Jakub Łoboda, Antek Ciemnoczołowski, Hubert Thomas, Jan Kita, Krzysztof Baranowski i Miłosz Żeglarski.Czy się odważę mówić w gwarze

25 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 1bg reprezentowali I Katolickie Gimnazjum w kolejnej już odsłonie konkursu "Czy się odważę mówić w gwarze?" Należało opowiedzieć historyjkę lub przedstawić fragment prozy używając gwary bydgoskiej. 
Wojciech Świeciak zajął I miejsce, zaś Olga Kołdyś otrzymała wyróżnienie. 
Gratulacje wspaniałym uczniom składa przygotowująca ich nauczycielka - Pani Marta Wasielewska :).


Wyróżnienie w konkursie literackim

Rozprawka Darii Padzikowskiej (3bg) została wyróżniona w konkursie literackim VI Interdyscyplinarnej Konferencji Młodzieży Bydgoskich Szkół Ponadgimnazjalnych

Być człowiekiem dzisiaj
Quo vadis, Homo?

Gratulacje!


II miejsce w konkursie recytatorskim

Aleksandra Zatylna (3bg) zdobyła II miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Szymborska i Miłosz poza granicami polszczyzny”.

Uczennica recytowała w dwóch językach (po polsku i po angielsku)  wiersz Czesława Miłosza pt. „Który skrzywdziłeś”.

Gratulacje!


Międzyszkolny konkurs pt. Otwórz drzwi wyobraźni

23 lutego uczniowie Katolickiego Gimnazjum zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami w Międzyszkolnym Konkursie Literacko - Plastycznym pt. "Otwórz drzwi wyobraźni" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 9 w Bydgoszczy.

I miejsce w kategorii "wiersz" zajęła Marta Okońska.

I miejsce w kategorii "opowiadanie" zdobyła Bogna Tokarska.

II miejsce w kategorii "opowiadanie" przyznano Kai Bzdawskiej.

Wyróżnienia za swoje wiersze otrzymali również Mate ...


Drużynowe Mistrzostwa w tenisie stołowym

16 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy w tenisie stołowym. Naszą Szkołę reprezentowali Dominik Dyhid oraz Mateusz Marmurowicz. W zawodach udział brało 25 bydgoskich szkół gimnazjalnych. Nasza reprezentacja zajęła dobre 6 miejsce. 

Wielkie gratulacje Chłopacy !!!! 


Gimnazjalny Turniej Unihokeja

16 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy w tenisie stołowym. Naszą Szkołę reprezentowali Dominik Dyhid oraz Mateusz Marmurowicz. W zawodach udział brało 25 bydgoskich szkół gimnazjalnych. Nasza reprezentacja zajęła dobre 6 miejsce. 

Wielkie gratulacje Chłopacy !!!!