Zespół Szkół Katolickich - Bydgoszcz 


Niespodzianka samorządu

Tuż po zakończeniu ferii zimowych w naszej szkole odbyła się niespodzianka samorządowa. Zabawa miała miejsce we wtorek, 29 stycznia na długich przerwach w auli szkolnej. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 4-8 KSP oraz IKG i IKL. O 11:45 rozpoczęła się wspólna "Belgijka", czyli taniec w parach w wielkim kole ze zmianą miejsc. Godzinę później przyszedł czas na indywidualnego "Skrzypka na dachu", lecz najpierw uczniom zostały przedstawione ruchy układu przez członków samorządu. ...


Dzień bezpiecznego internetu w CCB

5 lutego 2019 roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie do tego wydarzenia przygotowywali się od dłuższego czasu poprzez zapoznawanie na godzinach wychowawczych z zagadnieniami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie najmłodszych klas przygotowali na ten dzień wspaniałe plakaty, które zdobią szkołę. W dolnym holu powstała też budowa, którą można zobaczyć i dotknąć aby zrozumieć jak działa sieć Internetowa. Uczniowie połączyli ze sobą najróżniejsze elementy, niektóre z nich to różnego rodzaju śmieci, odpady. Dzieci zapytane dlaczego dołączono takie elementy odpowiadały, i ...


Robert Kościuszko w CCB

Uczniowie naszej szkoły mieli niedawno okazję poznać pisarza Roberta Kościuszko, który wygłosił  prelekcję pt. „Jak zostać pisarzem”. Swoim wystąpieniem zachęcił uczniów do szukania swojej pasji, opowiedział jak odkrył swoje zamiłowanie do pisania książek. Nasza szkoła przy okazji wizyty pisarza zakupiła kilka książek do szkolnej biblioteki. Można tam znaleźć takie pozycje jak:

  • „Wojownik Trzech Światów” (Części I-V)
  • „Niewidzialna Gra” (Części I-V)

Egzaminy z języka angielskiego Cambridge English

Egzaminy Cambridge English w Zespole Szkół Katolickich w Bydgoszczy:

By móc realizować swoje marzenia o lepszym wykształceniu, szerszych perspektywach zawodowych czy podróżach, szkoła nasza proponuje możliwość zdawania egzaminów Cambridge English z języka angielskiego, potwierdzonych certyfikatem powszechnie uznawanym na całym świecie, a często wymaganych przez wiele firm, urzędów i szkół na całym świecie. Pełna lista instytucji uznających egzaminy Cambridge English dostępna jest na stronie internetowej Cambridge English, pod adresem:


Życzenia Bożonarodzeniowe

„Otrzymaliście ducha przybrania za synów (Rz 8, 15).

Są to słowa, które wprowadzają w najgłębszą tajemnicę chrześcijańskiego powołania: według planu Bożego jesteśmy prawdziwie powołani, aby stać się dziećmi Bożymi w Chrystusie przez Ducha Świętego. Czy można pozostać obojętnym wobec tak zawrotnej perspektywy? Człowiek – istota stworzona i ograniczona, więcej, grzesznik – przeznaczony jest, aby być dzieckiem Boga!”

św. Jan Paweł II


Dziecię nam się narodziło!

Dlaczego Józef i Maryja musieli iść do Betlejem? Co aniołowie powiedzieli pasterzom? Co Jezusowi ofiarowali królowie?

Na te i inne pytania odpowiadali dziś młodzi aktorzy, którzy przygotowali jasełka dla swoich koleżanek i kolegów z klas O-III. W słowa ks. Jana Twardowskiego pięknie wplotły się kolędy śpiewane przez chórzystów.

 

 BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!CCB - Innowacyjna szkoła

Uczniowie klas 0 – III uczestniczyli 22.11.18 r. w organizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej innowacyjnym projekcie edukacyjnym „Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula!”

Dzieci miały okazję porozmawiać z animowanym bohaterem na ekranie, a dzięki zaangażowaniu wszystkich procesów poznawczych w innowacyjny sposób pogłębiły wiedzę na temat pszczół, ich funkcji w środowisku, dowiedziały się jak powstaje miód oraz co by się stało, gdyby zabrakło pszczół.

  


Przedstawienie o św. Mikołaju 2018

Święta Bożego Narodzenia to niezwykłe chwile. Radość oczekiwania na pierwszą gwiazdkę wtapia się w bajeczny zimowy krajobraz. Te święta najbardziej kochają dzieci. 

Dlatego przedstawienie – List do św. Mikołaja wystawione przez uczniów klas trzecich doskonale wpisało się w czas przygotowań do Bożego Narodzenia. Dzięki zaangażowaniu małych aktorów, pod okiem wychowawców – p. Anny Szymańskiej i p. Izabeli Nowickiej, mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu z ulubionym świętym dzieci – Mikołajem. Gra aktorska, układy choreograficzne i piosenki sprawiły radość nie ...
100 lat wolności

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie CCB przygotowali inscenizację. To była muzyczna i poetycka podróż do przeszłości. Odzyskanie niepodległości uczciliśmy także wspólnym śpiewaniem hymnu. Usłyszeć można było wszystkich - od zerówkowiczów po licealistów. Trudno było ukryć wzruszenie.

 Wspólnota CCB uczestniczyła także we Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny.


Plener fotograficzny 2018

W dniach 16 - 17.10.2018 r. w ramach pracy świetlicy klas 4 – 6 odbył się Jesienny Plener Fotograficzny. Uczniowie ciekawie spędzili czas, wykonali zdjęcia przyrody i ludzi uchwycone w jesiennej aurze. 

 Wystawa poplenerowa zdjęć do obejrzenia w świetlicy. Zapraszamy!


Młodzi mistrzowie pióra

„Kobiety na obrazach są jakby w pułapce jego świata. Musisz uważać, by się w nim nie zgubić".
Tracy Chevalier „Dziewczyna z perłą"
Nasi uczniowie się nie zgubili.

Ironiczne, prześmiewcze, żartobliwe - tak można nazwać przemyślenia Jędrzeja Wasielewskiego na temat bohaterki obrazu „Czytająca list". Zuzanna Kwiatkowska spojrzała na kobietę z obrazu Vermeera jak młoda kobieta. Jej refleksje miały wymiar poetycki i uduchowiony. Ok ...